צרו קשר לתכנון מסלול ללא עלות, וקבלו לילה חינם במלון!

  צרו קשר לתכנון מסלול ללא עלות, וקבלו לילה חינם במלון!

  התניידות בפטאיה

  ברגע שאתה יודע את מצבי התחבורה השונים וכיצד הם עובדים, תוכלו למצוא את זה זול מאוד וקל להסתובב פטאיה, במיוחד אם אתה שוהה במרכז העיר פטאיה, Jomtien, או Naklua.

  קודם כל, קצת יותר על התחומים האלה:

  מרכז העיר פטאיה הוא האזור שבין דרך חוף פטאיה (מערב) לכביש המהיר סוקומוויט (מזרח), דרך פטאיה הדרומית (דרום) ודרך פטאיה הצפונית (צפון).

  להגיע ממקום למקום באוטובוס פאטאיה באמצעות בהט

  במחיר של 10 באט לאדם, לנסיעה (בכפוף לשינויים) ברוב המסלולים, הדרך היחידה לעקוף את פטאיה בזול יותר היא בהליכה. אוטובוס הבהט (aka songthaew) הוא הדרך הפופולרית והנוחה ביותר להתנייד במרכז העיר פטאיה, אל ג'ומטיין (Jomtien) ונאקלווה (Naklua) ומהם.

  מהו אוטובוס באט?

  אוטובוס הבהט (מה שנקרא כי בזמנו זה עלה באט) הוא משאית בסגנון טנדר עם גג חופה ושני מושבי ספסל מאחור לנוסעים. בתמונה למטה נראה אוטובוס הבהט בצבע כחול כהה הפועל במרכז העיר פטאיה, ג'ומטיין ונקלואה.

  כיצד להשתמש באוטובוס Baht בפאטאיה

  חוקים ותקנות חדשים לאוטובוסים בפטאיה באט: על פי החקיקה, אוטובוסים של פטאיה בהט חייבים לפעול באחד מכמה מסלולים נתונים, והנוסעים חייבים לעלות ולרדת רק ב'תחנות' שהוקצו לאורך מסלול האוטובוס של באט. במציאות, תמצאו שרוב נהגי האוטובוסים של פטאיה באט מתעלמים מכללים אלה.

  אוטובוס באט: אם אוטובוס באט נוסע לכיוון שלכם, ייתכן שתוכלו להוריד אותו. הדרך המנומסת והנכונה היא להזדקף בזרוע מושטת, כשכף היד פונה כלפי מטה. זה גם נהוג שאוטובוס באט ריק מצפצף על הצופר שלו כשהוא חולף על פניו, אם אתה רוצה אותו פשוט מנופף בו למטה ומטפס מאחור.

  אוטובוסי בהט עוקבים אחר מסלולים קבועים, כך שאם אוטובוס הבהט לא ממשיך בכיוון, או לאורך הכביש שאתם רוצים לנסוע, צלצלו בזמזם, ירדו, שלמו לנהג, ואז סעו באוטובוס באט נוסף שנוסע לכיוון שלכם.

  יציאה ותשלום: כאשר אתה רוצה שאוטובוס הבאט יעצור, לחץ על אחד הזמזמים הממוקמים מעל ראשך, או בצד בגובה הראש. לכו לחלון הנוסע ומסרו את התשלום הנכון, אל תשאלו כמה. אל תדאג, אם אתה לא משלם מספיק הוא יתקשר אליך בחזרה.

  קווי האוטובוס של פטאיה באט: ישנם מספר מה שנקרא קווי אוטובוס באט בפטאיה. כלל הזהב הוא, ללא קשר למסלול המפורסם/המוצג, לעולם אל תניח שזהו המסלול שהוא יעקוב אחריו. אם אוטובוס באט סוטה מהמסלול הצפוי שלכם, רדו ממנו, שלמו והמתינו לאוטובוס אחר.

  מסלולי אוטובוס הבהט הפופולריים ביותר ב- פאטאיה:

  דרך החוף ולולאת הכביש השנייה: בדרך חוף פטאיה ובדרך השנייה כל התנועה עוקבת אחר מערכת חד כיוונית נגד כיוון השעון. בדרך החוף, האוטובוס של באט נוסע דרומה, פונה שמאלה לפני הכניסה לרחוב ווקינג, ואז לוקח את הבא שמאלה לכביש 2 ופונה צפונה לכיוון כיכר דולפין. בכיכר דולפין הוא פונה שמאלה וממשיך שוב דרומה בדרך החוף.

  מפטאיה לחוף ג'ומטיין: אתה יכול לקחת את אוטובוס הבהט מתחנת "אוטובוס באט" הממוקמת על כביש 2 רק כמה מטרים דרומית לכביש 2 וצומת דרום פטאיה.

  מפטאיה לנקלואה: סעו באוטובוס הבהט לכיוון צפון לאורך כביש 2 עד שהוא מגיע לכיכר דולפין, אם הוא פונה שמאלה לדרך החוף או ימינה לדרך צפון פטאיה, רדו והמתינו לאוטובוס הבאהט לכיוון Naklua. דרך נאקלואה היא הדרך העוברת בכניסה למלון דוסיט תאני.

  לאורך כביש דרום פטאיה אוטובוסים בהט נוסעים בשני הכיוונים בין הכביש המהיר סוקומוויט לכביש 2.

  לאורך הכבישים המרכזיים והצפוניים של פטאיה אוטובוסים בהט נוסעים בשני הכיוונים בין הכביש המהיר סוקומוויט לכביש 2 ודרך חוף פטאיה.

  ב-Soi Buakhao baht אוטובוסים נוסעים בשני הכיוונים בין דרך דרום פטאיה לדרך פטאיה המרכזית.

  המפה (למעלה) מציגה את כביש החוף של פטאיה ואת מסלול האוטובוס של בהט של הכביש השני (חיצים אדומים), ואת הוראות הנסיעה של אוטובוסי באט לאורך הכבישים הראשיים במרכז העיר (מרכז) פטאיה.

  מפת גוגל של מסלולי אוטובוס באט בפטאיה.

  תחנות אוטובוס בהט פטאיה: לאחר כניסתה לתוקף של חקיקת האוטובוסים החדשה של באט, הוכנסו לתוקף מספר "תחנות אוטובוס בהט". ברוב המקרים, 'תחנות האוטובוס של בהט' מסומנות על ידי אזור אדום, כפי שניתן לראות בתמונה למטה.

  דמי אוטובוס באט פטאיה: רוב הנסיעות באוטובוס באט בפאטאיה עולות 10 באט לאדם. היוצאים מן הכלל הם לנסיעות ארוכות יותר כמו ג'ומטיין לצפון פטאיה, שעבורן חלק מהנהגים גובים 20 באט. עליכם לוודא שאתם נותנים את התעריף הנכון, נהגים רבים אינם ששים לתת שינוי אם אתם משלמים עבור נסיעה של 10 באט עם שטר של 20 באט.

  שכירת אוטובוס באט בפטאיה: אם תבקשו מנהג אוטובוס באט לקחת אתכם ליעד מחוץ למסלול הרגיל שלו, זה אומר שאתם שוכרים אותו. בין אם אתם יוצאים לטיול קצר כדי לפגוש את חבריכם בבר בירה מקומי או שוכרים את אוטובוס הבאט לסיור של יום שלם באטרקציות בפטאיה, עליכם לנהל משא ומתן על מחיר תחילה.

  מהו מחיר סביר לשכירת אוטובוס באט בפאטאיה? הדרך הטובה ביותר לקבוע מחיר הוגן היא לבדוק את התעריפים ליעד שבחרתם באמצעות אפליקציית Grab או Bolt Taxi, ואז להגיע למסקנה משלכם.

  להגיע ממקום למקום במונית אופנוע

  מוניות אופנוע הן דרך מהירה ונוחה להתנייד בפטאיה. הם יקרים יותר מאוטובוס באט, אבל הם מסוגלים לעבור את התנועה האיטית של מרכז העיר פטאיה הרבה יותר מהר מכל אמצעי תחבורה אחר.

  שלא כמו אוטובוסי באט, מוניות אופנוע לוקחות אתכם לכל מקום שתבקשו מהן.

  חשוב: כאשר אתה משתמש במונית אופנוע, תמיד לשאול על המחיר הראשון.

  דרגות מוניות אופנוע נפוצות מאוד בכל אזורי פטאיה, אפילו בצד האפל (מזרח פטאיה) יש בדרך כלל מונית אופנוע במרחק הליכה קצר.

  מחיר נסיעה במונית אופנוע בפטאיה: תעריפי מוניות אופנוע בתאילנד היו סטנדרטיים עוד בשנת 2015. בפטאיה, אתה יכול להשתמש בתעריפי מוניות אופנוע אלה לא כדי לחשב את המחיר הנכון, אלא כדי להעריך כמה חויבת יתר על המידה. כדי להיות יותר לעניין, צפו לשלם יותר מהתעריפים הרשמיים.

  הנה עוד כמה דוגמאות לתעריפי מוניות אופנוע פטאיה:

  • 60 באט במשך כ -2.7 ק"מ מרחוב ההליכה לדרך תפראסיט ג'ומטיין
  • 100 באט במשך כ -3.7 ק"מ ממסוף האוטובוסים צפון פטאיה לסוי דיאנה אין.

  תעריפי מוניות האופנועים הרשמיים (2015) בתאילנד: 25 באט עבור 2 הקילומטרים הראשונים – מעל 2 ק"מ עד 5 ק"מ הם 5 באט נוספים לקילומטר – לאחר 5 ק"מ עד 15 ק"מ הוא 10 באט נוספים לקילומטר – לאחר 15 ק"מ נתון למשא ומתן.

  דמי מונית אופנוע לדוגמה: עד 2 ק"מ 25 באט – 3 ק"מ 25 +5 – 4 ק"מ 25 +5 +5 – 5 ק"מ 25 +5 +5 +5 – 6 ק"מ 25 +5 +5 +5 +10.

  כפי שאולי ניחשתם, התעריפים בפטאיה גבוהים בהרבה מהתעריפים הרשמיים. במציאות, אם תכפילו את התעריף הרשמי, זה עשוי להיות קרוב יותר לתעריפי מוניות האופנוע האמיתיים בפטאיה.

  אפליקציות הזמנת בורג ותפוס טרמפ

  באמצעות אפליקציות הזמנת הנסיעה של Bolt and Grab אתה מזמין מונית (או מונית אופנוע) מהמיקום שלך בפטאיה, לכל מקום אחר בפטאיה, ומחוצה לה, אפילו עד בנגקוק. הם קלים לשימוש, בטוחים, ולמיקומים בפטאיה, מונית Grab או Bolt אינה יקרה בהרבה ממונית אופנוע.

  שכירת אופנוע כדי לעקוף את פטאיה

  לפני שאתם שוכרים אופנוע, קראו את המאמר המפורט יותר על השכרת אופנוע בפטאיה. אם אתה עושה את זה בדרך הנכונה, שכירת אופנוע יכולה להיות הדרך החסכונית ביותר לעקוף את פטאיה, במיוחד אם אתה שוהה בפטאיה לטווח ארוך.

  ראה תעריפי השכרת אופנועים, וקבל הצעת מחיר מהשכרת האופנועים של ינואר בפטאיה.

  להגיע ממקום למקום במוניות פטאיה באמצעות מונה

  מוניות מטר נמצאות בדרך כלל מחוץ לרוב הקניונים ומקומות אסטרטגיים אחרים ברחבי פטאיה. האירוניה היא שהם בדרך כלל מסרבים להשתמש במונה. אז אם אתה מתכוון להשתמש במונית מטר כדי להגיע מ- A ל- Be בפטאיה, הקפד לנהל משא ומתן על תעריף טוב.

  ניווט דרכך ברחבי פטאיה

  אם אתה לא יודע את הדרך שלך ברחבי פטאיה, זה שימושי יש מפות Google או אפליקציית ניווט דומה בטלפון שלך, במיוחד אם אתה מסתובב על ידי אוטובוס באט.

  בהט אוטובוסים על כביש סוקומוויט

  מלבד נסיעה בפטאיה ובסביבתה, תוכלו להשתמש באוטובוסים של באט כדי לנסוע צפונה ודרומה בכביש המהיר סוקומוויט. לעתים קרובות תוכלו לראות את האוטובוסים הכחולים הכהים בסוקומוויט, עושים לולאה חזרה לפטאיה, או שהם שכרו.

  אבל האוטובוסים העיקריים של באט לנסיעה לאורך סוקומוויט הם אוטובוסי הבהט הלבנים (ראו תמונה למעלה). הם נוסעים דרומה עד סאטאהיפ, וצפונה לנאקלואה ומעבר לה.