צרו קשר לתכנון מסלול ללא עלות, וקבלו לילה חינם במלון!

  צרו קשר לתכנון מסלול ללא עלות, וקבלו לילה חינם במלון!

  מקדש האמת


  מקדש האמת (בתאילנדית: สุรียายบลับ) הוא מוזיאון לא גמור בפטאיה, תאילנד, שתוכנן על ידי איש העסקים התאילנדי לק ויריפאן. בניין המוזיאון הוא הכלאה של מקדש וטירה שתוכננו על פי נושא ממלכת איוטאיה ואמונות בודהיסטיות והינדיות. הבניין בנוי כולו מעץ, במיוחד מאי דיאנג, מאי טאקין, מאי פנצ'ט וטיק. הוא מכיל רק אלילים ופסלים מגולפים בעץ. הבנייה החלה לראשונה בשנת 1981 והיא עדיין בבנייה, אם כי המבקרים מורשים להיכנס עם כובעים קשיחים. המקדש ממוקם על שטח של 13 דונם, וכולל שטח פנימי של 2,115 מ"ר, כאשר הצריח הגבוה ביותר מגיע ל -105 מ '.

  היסטוריה

  הבניין נמצא בבנייה מאז 1981, וייתכן שלא יושלם סופית עד 2025 לכל המוקדם. אמנם בבנייה, תיירים יכולים לבקר במקדש.

  נושא

  על גג המוזיאון ניצב פסלו של האל ברהמה, היוצר ההינדי בעל ארבעת הפנים, כדי להפגין כבוד לאב, לאמה, למורה ולמלך, ולאל גאנשה בעל ראש הפיל. האולם הצפוני כולל גואניין בודהיסטי ופסלים אחרים המציגים את חוכמת האמנציפציה. האולם הדרומי כולל נושאים אסטרונומיים, כלומר השמש, הירח וכוכבי לכת אחרים המשפיעים על רווחתם של אנשים. באולם המערבי מוצגים ייצוגים של היסודות הקלאסיים (אדמה, מים, רוח ואש) ופסלים של השילוש ההינדי: לורד ברהמה, וישנו ושיווה, האלים המאכלסים את ארבעת היסודות. האולם המזרחי כולל ייצוגים משפחתיים. ההתמקדות העיקרית היא בהצגה חזותית של מושגים דתיים מזרחיים חשובים ואת מעגל החיים.

  אדריכלות

  בהשראת המקדשים באיוטאיה, מבנה העץ המגולף ביד מתאפיין בארכיטקטורה תאילנדית. המוזיאון נבנה על ידי לק ויריאפאן (תאילנדית: लेक विरियाफ़न). כל משטח של הבניין מעוטר בקישוטים מהמסורות התאילנדית, ההינדית, הבודהיסטית, הסינית והקמרית.

  המקדש עשוי מכמה סוגים שונים של עץ, המעניקים מרקמים שונים לחלקים שונים של המקדש. העץ העתיק ביותר בו נעשה שימוש הוא עץ טאקין , המשמש לבניית העמוד הראשי וצפוי להחזיק מעמד 600 שנה. המבנה מורכב מעץ כגון קסיליה קסילוקרפה (תאילנדית: สัววัวม), מאי-טאקין, מאי-פנצ'ארט וטיק.

  מקדש העץ מתנשא לגובה של למעלה מ-100 מטרים והוא מחזה מרשים על רקע מפרץ תאילנד. השטח הפנימי הוא 2,115 מטרים רבועים.

  פעילויות

  פנים

  בנוסף לסיורים מודרכים בבניין, המוזיאון מציע פעילויות תיירותיות כגון טיולי טרקטורונים, הפלגות בגונדולות תאילנדיות מסורתיות ורכיבה שנויה במחלוקת על פילים. יש גם מסעדה המגישה אוכל תאילנדי וחלאל, גן חיות מיניאטורי ואזור שבו המבקרים יכולים לצפות בגילופי עץ בעבודה על הבנייה המתמשכת.