צרו קשר לתכנון מסלול ללא עלות, וקבלו לילה חינם במלון!

  צרו קשר לתכנון מסלול ללא עלות, וקבלו לילה חינם במלון!

  חוף ג'ומטיין


  חוף ג'ומטיין (בתאית: จอมเทียน, RTGS: Chom Thian, מבוטא [t͡ɕɔ̄ːm thīa̯n]) או חוף ג'ומטיין (หาดจอมเทียน, RTGS: Hat Chom Thian, [hàːt t͡ɕɔ̄ːm thīa̯n]) היא עיירה בחוף המזרחי של מפרץ תאילנד. כ-165 ק"מ דרומית-מזרחית לבנגקוק במחוז צ'ונבורי. הוא נמצא כ-3 ק"מ דרומית לפטאיה והוא ביתם של גורדי שחקים, מלונות לצד החוף, חופים ומסעדות.

  העיר

  ג'ומטיין חווה תנופת בנייה בשנים האחרונות, עם הרבה בתים משותפים חדשים ופיתוחי דיור שנבנו באזור. ג'ומטיין הפכה לפופולרית מאוד בקרב תושבי בנגקוק המחפשים בית שני, כמו גם בקרב גמלאים זרים.

  מתחם Jomtien הוא פיתוח נדל"ן חשוב הממוקם בלוק מחוף הים, וכולל קבוצה גדולה של חנויות, מסעדות, ברים וחנויות. מגמה חדשה היא פתיחתן של מסעדות יוקרה רבות לאורך דרך תאפראיה (Thappraya Road), הרחוב הראשי המחבר בין פטאיה לג'ומטיין. בנוסף, כביש שני (העובר במקביל לכביש החוף כ-400 מטר בפנים הארץ), הושלם בשנים האחרונות וכעת כולל פיתוחים חדשים רבים. שוק ג'ומטיין, הממוקם בצמוד למתחם נוסף של כ-60+ ברים באוויר הפתוח, הוא כיום מוקד נוסף להולכי חוף.

  מספר גדול של אזרחים רוסים וסקנדינבים מבקרים או גרים באזור. בפרט ישנן 2 מושבות נורבגיות גדולות, הנקראות נורדיות ונורדיות חדשות על גבעת פרה טמנק.

  אטרקציות

  חוף ג'ומטיין ידוע בספורט המים שלו, כולל אופנועי ים, מצנחי רחיפה, צלילה, ובמספר אירועי ספורט שנתיים בחסות, כגון אירוע גביע העולם בסקי סילון, ופסטיבלים, המושכים מבקרים מרחבי העולם.

  תחבורה

  דרך

  1. דרך הכביש המהיר בנגקוק-צ'ונבורי-פטאיה (כביש 7) הכביש המהיר מקושר לכביש הטבעת החיצוני של בנגקוק (כביש 9) ויש גם כניסה נוספת בצומת סי נקהרין וצומת ראמה התשיעי.
  2. דרך כביש באנג נה-טראט (כביש 34) מבאנג נה, באנג פלי, מעבר לנהר באנג פאקונג לצ'ונבורי יש עוקף של צ'ונבורי שפוגש את כביש סוקומוויט., (כביש 3, חולף על פני חוף באנג סן, באנג פרה לפטאיה.

  כבישים עירוניים

  • דרך חוף ג'ומטיין: רחוב זה עובר במקביל לחוף הים
  • הכביש השני של ג'ומטיין (הרחבת Thappraya Rd): כביש בן ארבעה נתיבים זה עובר במקביל לדרך החוף ומתחבר לדרך ת'אפראיה מצפון ולסוי וואט בון מדרום.
  • דרך Thappraya: מתחילה בקצה הצפוני של דרך חוף ג'ומטיין ובצומת של דרך ג'ומטיין השנייה פונה שמאלה (צפונה) ויוצרת את כביש הגישה הראשי לפטאיה.
  • דרך תפרסיט: רחוב זה מחבר את דרך ת'אפראיה לדרך סוקומוויט.
  • סוי וואט בון: רחוב זה מחבר את דרך חוף ג'ומטיין הדרומית לדרך סוקומוויט.
  • סוי צ'איאפרוק: רחוב זה מחבר בין דרך חוף ג'ומטיין הדרומית לדרך סוקומוויט.

  אוטובוס

  לפטאיה יוצאים שירותי אוטובוסים תכופים מתחנת האוטובוסים הצפונית של בנגקוק (מו צ'יט – Mo Chit) וממסוף האוטובוסים המזרחי (Ekamai). אוטובוסים מפטאיה משרתים עיירות פרובינציאליות סמוכות ומסלולים ישירים למרחקים ארוכים משרתים בירות מחוז רבות. שירותי העיר והפרברים מסופקים בעיקר על ידי סונגת'אווים כחולים. הם זמינים במסוף האוטובוסים פטאיה נוא'אה כדי לקחת נוסעים לחוף ג'ומטיין.

  כיום יש שירות אוטובוסים סדיר מתחנת האוטובוסים בדרך תאפראיה (Thappraya Road) (מעט מצפון לצומת תפראסיט רואד) לנמל התעופה סוברנבומי.מוניות

  חוף ג'ומטיין נמצא במרחק של כשעה – 1/1 שעות, או 2 ק"מ בכביש מנמל התעופה סוברנבומי, המרכז הבינלאומי של בנגקוק. באמצעות הכביש ניתן להגיע אליו מדרך סוקהומוויט (Sukhumvit) ומהכביש המהיר 120 מבנגקוק. יש מסוף שירות אוטובוסים חדש לנמל התעופה הממוקם על דרך ת'אפראיה מעט צפונית לצומת דרך תפרסיט. דרומית לחוף ג'ומטיין, נמל התעופה הבינלאומי U-Tapao (UTP) פתוח לתעבורה אווירית, הוא נמצא במרחק של כ -7 דקות נסיעה, או 50 ק"מ בכביש.